Nagy frissítést kapott a ChatGPT
Bemutatta a GPT-4 Turbo nyelvi modell új változatát az OpenAI, okosabb és naprakészebb lett a ChatGPT.
Bemutatta a GPT-4 Turbo nyelvi modell új változatát az OpenAI, okosabb és naprakészebb lett a ChatGPT.
A Fitbit és a Google Research fejlesztői egy olyan új, mesterségesintelligencia-alapú megoldáson dolgoznak, amely személyes egészségügyi adataik alapján fogalmaz meg különféle, az életmóddal és az egészséggel kapcsolatos ajánlásokat a Fitbit-felhasználók számára.
Már a jövőbe tekint az OpenAI vezére, onnan nézve pedig a jelenlegi GPT-4 nyelvi modell már elavultnak fog hatni – a kritika mindenesetre erős, hiszen pont a cég jelenlegi csúcstermékét húzta le Sam Altman.
Idő előtt nyilvánossá tették az OpenAI azon bejegyzését, mely a jelenleg még nem létező GPT-4.5 Turbo nyelvi modellt mutatja be. Ugyan az oldal gyorsan elérhetővé vált, néhány részlet így is kiszivárgott.
A matematika még a nagy nyelvi modelleken alapuló mesterséges intelligencia számára sem könnyű. Azonban még e számukra is kihívást jelentő területen is jobban teljesítenek a chatbotok, ha azt képzeltetik velük, hogy a Star Trek ikonikuc sci-fi sorozat szereplői.
Ma még sajnos gyógyíthatatlan betegség az akaratlagosan mozgatható izmokat beidegző agyi és gerincvelői mozgató idegsejtek pusztulásával járó ALS, azaz az amiotrófiás laterális szklerózis. Terápiára a Lenovo cég sem vállalkozik, viszont mutatott egy érdekes megoldást, egy hiperrealisztikus mesterséges intelligencia avatárt ALS-betegek számára.
Úgy hírlik, valami érdekes tevékenységre fogja be a Google a Gemini mesterséges intelligenciát: az Ellmann kódnevű projekt elmesélné vagy inkább feldolgozná a felhasználó életét. Vannak, akik ezt ijesztőnek tartják.
Míg Európa a mesterséges intelligencia szabályozásában, az Egyesült Államok a fejlesztésében jár élen. A népszerű modellek, szolgáltatások szinte mindegyike Amerikából jön, ám aki alaposabban körbenéz, a világ minden táján találhat ígéretes, érdekes megoldásokat.
Kevesen ismerik a nevét, mégis szinte mindenki használja. Nincs itt semmi ellentmondás: az Amazon Web Services (AWS) biztosítja a tárhelyet és számítási kapacitást rengeteg kisebb, nagyobb és legnagyobb online szolgáltatáshoz – legyen szó webshopokról, közösségi oldalakról vagy éppen a most felkapott mesterséges intelligenciáról. Az AWS legnagyobb szakmai eseményén, a Las Vegasban zajló re:Invent 2023 konferencián jártunk, ahol a helyi idő szerint kedd reggeli nyitóelőadáson több újdonságot is bejelentett Adam Selipsky vezérigazgató.
Ritkán történik néhány nap alatt akkora felfordulás egy vállalat életében, mint ami nem egészen egy hete zajlik a mesterséges intelligencia egyik éllovas cégénél. Az OpenAI című szappanopera újabb felvonásában kilépéssel fenyegetőzik a dolgozók többsége, és már lenne is máshol munkahelyük.
Úgy tűnik, jobban meg kellett volna gondolnia az OpenAI igazgatótanácsának, hogy menessze a vállalat vezérigazgatóját. Ugyan gyorsan megpróbálták visszahívni, de Sam Altmannek is van büszkesége, ráadásul nem is akármilyen céghez csatlakozik. A Microsoft mellette viheti az OpenAI más kulcsembereit is.
Két új funkció nyilvános tesztelésébe is kezdett a YouTube, melyek a nézőket és a tartalomgyártókat egyaránt segíthetik a platformon.
A Superfy nevű alkalmazás megálmodói nem chatbotokkal, hanem hús-vér emberekkel hoznák össze azokat, akiknek kérdéseik lennének. Ahhoz viszont, hogy kikerüljék a mesterséges intelligenciát, épp hogy mesterséges intelligenciát hívnak segítségül.
Nagy port kavart 2019-ben, amikor kiderült, hogy Amazon-alkalmazottak vizsgálják át a digitális asszisztenssel folytatott beszélgetéseket. Most valami hasonló történik, azonban más okból: a cél, hogy minél értelmesebb legyen az Alexába épített mesterséges intelligencia. De mit tehet a felhasználó, ha nem ért egyet ezzel?
A mesterséges intelligencia előretörése igencsak felkavarta a világot. Sok mindenen változtatott, miközben rengeteg problémát is szült, amelyek között élen jár a szerzői jog megsértése. Perek tucatjaira lehet számítani, szóval lesz bőven munkája az OpenAI ügyvédjeinek.
A ChatGPT berobbanása óta egyre-másra kerülnek elő a mesterséges intelligencia (MI) különféle változatai, de ez mit sem módosítja azt a tényt, hogy mindenki az amerikai OpenAI fejlesztéséről beszél.
A mesterséges intelligencia (MI) legfelkapottabb műfaját jelentő nyelvi modellek közismerten erőforrás-igényesek, így speciális chipek szükségesek a kiszolgálásukhoz. Ezen a piacon mutatott most be ígéretes újdonságot az Nvidia.
A Kaliforniai Egyetem oktatói és hallgatói egy nem mindennapi küzdőteret fejlesztettek, amit bárki kipróbálhat. Chatbotokat lehet ugyanarra a feladatra felkérni, majd eldönteni, melyik teljesített jobban.
Többször hazudik a ChatGPT, ha a kínai dialektusok valamelyikén beszélgetnek vele, mint ha a csevegés angolul zajlik.
Sok problémát okozhat, hogy nem tudjuk, válaszadás előtt és közben mit "gondol" egy gép. Alapfogalmakat is újra kell gondolni, ahogy egyre inkább elterjed a mesterséges intelligencia.